AC Cobra Mk IV

9. listopadu 2008 v 0:28 | KYLE |  Cars

Poté kdy Cobra Předčasně odešla ze scény roku 1968,se jí žádný sportovní vůz nedokázal vyrovnat.Jistě existovaly vozy,které byly rychlejší,silnější nebo rychlejší v zatáčkách.Žádný z nich však nedosahoval téže úrovně plnokrevného,drsného vzruchu jako původní otevřený dvousedadlový vůz Carrolla Shelbyho ze 60. let.
A tak se AC rozhodla přivést Cobru zpátky pro novou generaci,která původní vůz nezažila.Superautomobil však neoživila původní firma AC,ale britský specialista nacobry jménem Autokraft.Roku 1982 koupil práva na značka AC i vybavení a přípravky pro výrobu a v roce 1985 vypustil do nic netušícího světa AC Cobru Mk IV.

VZKŘÍŠENÍ NEJSCHOPNĚJŠÍHO

Mk IV neměla zcela stejný kalibr jako originál,ale velice se mu blížila.Uvážíme-li všechny restriktivní zákony,které se objevily od 60. let,byla stále úctyhodná.Do poloviny 90. let bylo vyrobeno kolem 480 exemplářů Cobry Mk IV vybavených-jak jinak vidlicovým osmiválcovým motorem Ford z moderního Mustangu.Přes některé povrchové kosmetické úpravy dokázala znovuzrozená Cobra prezentovat agresivní mužnost klasiky bona fide.Platí to zejména o očesané verzi Lightweight,která měla k duchu staré Cobry 428 nejblíž.Nová inkarnace nebyla tak rychlá a silná,měla však lepší ovladatelnost a její řízení se už tolik nepodobalo bitvě mezi člověkem a strojem.Roku 1997 vytlačil verzi Mk IV nový přeplňovaný model Superblower,který dával výkon 264 kW,tedy ještě větší,než jakým se chlubila Cobra 428.
Autor:KYLE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stella stella | Web | 9. listopadu 2008 v 0:28 | Reagovat

ahojky, hlasuj pro mě, ale jen pokud se ti líbí můj blog (klikni na ten web) a jestli jo tak hlasuj na http://mrs-lionka.blog.cz/0811/sonb-2-kolo-vyhlaseni-1-kola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama