TVR Cerbera

17. května 2008 v 12:27 | KYLE |  Cars
Se jménem připomínajícím mýtického psa boha podsvětí Háda je Cerbera monstrózní vůz,drsná a zdatná bestie s hladkým vzhledem a brutální silou.
Podle řecké mytologie je Kerberos tříhlavý pes střžící bránu podsvětí.A podle moderní fámy měl co dělat i s designem Cerbery.Vybrání kolem blikačů v přední masce Cerbery prý způsobil Ned,psík šéfa TVR,který se zakousl do předku malého návrhářského modelu budoucího vozu.Všem se to líbilo,a tak vyhloubeniny v karoserii už zůstaly.
Je-li tato historka pravdivá,byl Ned patrně první pes v dějinách,který spolunavrhoval superautomobil.A pokud to pravda není,je to aspoň hezky vymyšleno.
PSÍ HVĚZDA
Cerbera s poprvé objevila roku 1993 a pak znovu roku 1994 a 1995.Tyto verze z autosalonů nebyly určeny pro veřejnost,ale podněcovaly zájem a udržely ho do roku 1996,kdy vůz šel konečně do prodeje.
Vyplatilo se to čekání?Určitě.TVR Cerbera byla prostě skvělá.Vypadala úžasně;byl to aerodynamický projektil na čtyřech kolech s perfektním držením těla a arogantním chováním.Pod sklolaminátovou alegorií rychlosti bylo tuhé šasi se spletitou sítí ocelových trubek,které propůjčovalo vozu prvotřídní ovladatelnost.A pod kapotou zlověstně vrčel zcela speciální vidlicový osmiválec AJP,první motor,který si TVR postavila sama pro sebe.Cerbera,ještě rychlejší než Dodge Viper(ten má přitom motor s téměř dvojnásobným zdvihovým objemem),se vyrábí dodnes.A tak psík Ned má být na co hrdý.
Autor:KYLE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama