Ford Mustang GT "Fastback" 1968 Bullit

10. května 2008 v 22:24 | KYLE |  Cars
Bullitův případ je slavný film se Stevem Mc Quinem. Symbolem tohoto filmu se stal Ford Mustang GT model 1968 v tmavě zelené metalíze. A protože Mustangy jakož i film Bullitův případ jsou velice populární nedivte se že se Bullitův mustang objevil i v modelovém provedení.
První model Mustangu pochází od Corgi. Model je údajně v měřítku 1/43, troufám si odhadnout že kvalita bude podobná výše recenzovaným modelům různých policejních automobilů od stejné firmy. Kromě vlastního modelu je v krabičce i figurka Steva Mc Quinna, podle fotografii docela zdařilá.
Druhá třiačtyřicetina Bullita pochází z dílny Minichamps. Model je vyroben v limitované sérii 3 333 kousků a je dodáván ve stylové perspexové krabičce doplněné manžetou se záběry z filmu. Model má velice pohledný interiér, zvláště utopené přístroje vypadají velice zdařile, k příjemnému dojmu z interiéru přispívají i vybarvená madla na dveřích, průduchy klimatizace nebo páka voliče automatu. Otázkou je jestli palubní deska nemá být v barvě dřeva, jak ji prezentuje "18" od AA. Co se barevného finiše týče je bezchybný, totéž lze říci i o blikačích které jsou z průhledného barveného plastu, tedy žádná nahrážka barvou ! Podvozek má i naznačení geometrie,kola rovněž odpovídají filmovému originálu stejně jako špičkově provedené chromování.
80% ze 100
1/18 Ertl Mustang GT Bullit první osmnáctina, v reálu ani na obrázku nevypadá špatně, bohužel jsem ji nikdy neviděl rozkrytovanou tj. s otevřenými dveřmi, zvednutou kapotou atd.
1/18 AutoArt Podle fotografii nádherná miniatura s našlapanou kapotou, rezervou v kufru a dalšími nezbytnostmi. Ale ta cena !
1/18 Auto Art Mustang GT 2001 Bullit - model limitované série z roku 2001 která byla zbarvena stejně jako původní Mustang GT 1968.
Pokud tedy chcete mít doma model Bullita - jak je vidět máte šanci !
Autor:KYLE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama