Ford Mondeo III.

10. května 2008 v 22:00 |  Cars
Exteriér
Výrazná osobnost Nové Mondeo je prvním modelem značky Ford, který plně představuje novou stylistickou filozofii značky, tzv. kinetický design. Vznikla tak promyšlená kombinace hladkých panelů a křivek, přičemž výsledek vzbuzuje dojem zhmotněné pohybové energie. Nové Mondeo proto vypadá, jako by bylo připraveno vyrazit prudce vpřed, přestože nehybně stojí zaparkované u chodníku.

Adaptivní halogenové světlomety (AFS)

Výrazné a osobité světlomety nového Mondea se mohou spolu s volantem natáčet v horizontální rovině až o 15 stupňů, takže mnohem účelněji osvětlují jízdní dráhu. Statická odbočovací světla navíc perfektně ozařují ostré zatáčky nebo boční ulice křižovatek, do kterých odbočujete.

Bixenonové světlomety

Vysoce výkonné HID (High Intensity Discharge) bixenonové světlomety, do nichž jsou také integrována statická odbočovací světla, jsou dodávány na přání. Mají delší dosvit a asi dvakrát silnější světelný výkon než tradiční halogenové světlomety, takže řidiči poskytují lepší výhled. Jejich výhodou je také asi o třetinu nižší spotřeba energie.

Ford Easy Fuel

Nové Mondeo je prvním výrobkem značky Ford vybaveným originálním systémem Easy Fuel. Toto zařízení dokáže při tankování rozlišit naftu od benzinu a zabránit tak nechtěnému načerpání nafty do nádrže vozu se zážehovým motorema naopak. Jeho konstrukce bez víčka navíc zabraňuje potřísnění rukou či šatů palivem

Prémiová modře tónovaná skla

Nadčasový vzhled propůjčují modelům Mondeo Titanium a Titanium X také modře tónovaná skla, která je odlišují od ostatních verzí řady Mondeo.

Otvírání bez klíče - Keyless Entry

Jakmile se přiblížíte ke svému Fordu Mondeo, vůz zaregistruje vaši přítomnost díky citlivým senzorům detekujícím klíč ve vaší kapse. Poté stačí vzít za kliku dveří nebo madlo víka zavazadlového prostoru a zámky se odjistí.

Verze karoserie Fordu Mondeo

Mondeo je připraveno vyrazit do světa ve třech osobitých verzích - jako sportovní a zároveň velmi praktické kombi se zavazadlovým prostorem o objemu až 1745 litrů, flexibilní, stylový pětidveřový liftback nebo klasická čtyřdveřová limuzína.

INTERIÉR

Design interiéru Nová luxusní limuzína Mondeo vám nabízí skutečný komfort i dokonalé řemeslné zpracování. V celém interiéru jsou použity kvalitní měkčené plasty, které lépe absorbují rušivé zvuky, jež způsobuje pohyb předmětů uložených na odkládacích místech a ve schránkách uvnitř vozu.

Pohodlí řidiče zajišťuje zejména sedadlo elektronicky nastavitelné v osmi směrech, spolucestující jistě ocení vyhřívaná zadní sedadla a individuální lampičky na čtení.

Aktivní bezpečnost

Nový Ford Mondeo je vybaven řadou technologií a prvků aktivní bezpečnosti, které sledují jízdu. Předcházejí tak vzniku kolizních situací, jež by mohly končit nehodou.

Systém monitorování tlaku je stále aktivní a sleduje tlak vzduchu v pneumatikách. Na případný defekt upozorní řidiče akustickým signálem. Pneumatiky pro nouzové dojetí zajišťují bezpečnou jízdu i po defektu pneumatiky. Adaptivní tempomat ACC s čelní výstrahou FA automaticky upraví rychlost vašeho vozu, pokud vůz před vámi jede pomaleji.

S adaptivními světlomety doslova uvidíte "za roh" a bixenonové světlomety s dvakrát vyšší svítivostí než standardní halogenové světlomety vám zajistí dokonalý výhled, přičemž i vaše vozidlo bude na silnici lépe vidět.

Inteligentní systém ochrany IPS

Inteligentní systém ochrany IPS nového Mondea propojuje řadu nových prvků. V případě nebezpečí je připraven zasáhnout během zlomku vteřiny.

Sofistikované airbagy, tříbodové bezpečnostní pásy, předpínače a omezovače napětí v pásech, deformovatelný sloupek volantu, sedadla bránící podklouznutí pod bezpečnostními pásy, bezpečnostní pedály nebo systém snižující riziko poranění krční páteře - všechny tyto i další prvky dohlížejí na bezpečnost všech pasažérů Fordu Mondeo.

Rozměry

Nové Mondeo je delší, širší a vyšší než předchozí model. Cestující tedy mají více místa pro nohy, ramena i nad hlavami.
Rozvor27542850
Celková délka47314778
Celková šířka (včetně zrcátek)19582078
Celková výška14291500
Motory a převodovky

Modely Fordu Mondeo disponují řadou hospodárných zážehových a vznětových motorů, kterým kraluje zážehový agregát Duratec o objemu 2,5 litru a výkonu 220 k. Motory jsou propojeny s pěti- nebo šestistupňovými manuálními převodovkami. V nabídce jsou dále vznětové motory 1,8 Duratorq TDCi a 2,0 Duratorq TDCi nebo zážehové agregáty 1,6 Duratec Ti-VCT a 2,0 Duratec.
V druhé polovině roku 2007 nabídku obohatí nový zážehový čtyřválec 2,3 Duratec o výkonu 161 k s novou vyspělou šestistupňovou automatickou převodovkou Durashift se systémem Sportsmode.

Ceník

Nové Mondeo lze pořídit v těchto stupních výbavy:
Mondeo Core
Mondeo Trend
Mondeo Ghia
Mondeo Ghia X
Mondeo Titanium
Mondeo Titanium X

Nové Mondeo lze v základu pořídit již od 599 990 Kč

Autor:KYLE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama